kra-kra.pl

Blog tematyczny o psach i kotach.

Pielęgnacja

Czy codzienne stosowanie antyperspirantu to błąd?

Czy codzienne stosowanie antyperspirantu to błąd?

Sytuacje stresujące, wysokie temperatury, wysiłek, związany z aktywnością fizyczną mogą być przyczyną zwiększonej potliwości, doskwierającej nam najczęściej w okolicy pach, wewnętrznej strony dłoni oraz podeszw stóp. Sposobem na suchą skórę pod pachami jest używanie antyperspirantu, jednak niektóre opinie głoszą, by nie stosować go na co dzień. Jakie jest Twoje zdanie?

Jak działa antyperspirant?

Działanie antyperspirantu opiera się o skład produktu, który tworzą substancje, działające antybakteryjnie, kompozycje zapachowe oraz związki chemiczne, odpowiedzialne za regulację procesu naturalnego ochładzania się organizmu. Efektem zmian, związanych z poceniem się jest nie tylko ochłodzenie organizmu, ale i przykry zapach, powstający poprzez proces rozkładu potu na skórze. Antyperspirant, zamykając pory gruczołów potowych w momencie aktywacji zapobiega uchodzeniu potu, a tym samym wilgoci pod pachami oraz nieprzyjemnemu zapachowi. Dzięki skutecznym, dokładnie dopracowanym metodom możesz mieć pewność, że skóra pozostanie sucha nawet przez 48 godzin. Jak znaleźć odpowiedni antyperspirant w kulce, działający do 48 godzin? Wystarczy wybrać produkt, który posiada sprawdzony skład oraz cechuje się skutecznością działania w sytuacjach stresowych. Dzięki dopracowanej formule produktu, antyperspirant może regulować działanie gruczołów potowych w chwilach zwiększonej funkcji gruczołów. 

Czy potrzebne jest codzienne regulowanie potliwości pod pachami?

Człowiek posiada około dwóch milionów gruczołów potowych, które wpływają na zdolność przeprowadzania prawidłowej termoregulacji. Dzięki nim organizm człowieka może utrzymywać odpowiednią temperaturę, potrzebną dla prawidłowego działania układów i narządów. Regulowanie potliwości pod pachami konieczne jest szczególnie w sytuacjach, gdy zależy nam na nienagannym wyglądzie, czyli podczas spotkań biznesowych, rodzinnych, osobistych, a także podczas ważnych uroczystości. Wtedy konieczne jest użycie antyperspirantu, zapewniającego suchość skóry pod pachami w każdej sytuacji. Jeśli ważna wydarzenia są Twoją codziennością, używaj go zawsze, gdy potrzebujesz. Pozostałe gruczoły potowe zajmą się termoregulacją. Jeśli nie potrzebujesz tak zaawansowanej ochrony i nie chcesz ingerować w termoregulację, opcją dla Ciebie jest użycie dezodorantu. Dzięki niemu możesz wpłynąć na eliminację nieprzyjemnego zapachu potu przy jednoczesnym zachowaniu czynności gruczołów potowych pod pachami. 

Antyperspirant i dezodorant – czy wiesz jakie są różnice?

Różnica pomiędzy antyperspirantem, a dezodorantem wynika ze składu produktów, który bezpośrednio przedkłada się na sposób działania. Dezodorant zawiera substancje antybakteryjne oraz zapachowe, co pozwala minimalizować rozwój bakterii w pocie na skórze, a tym samym osłabiać nieprzyjemny zapach. Antyperspirant dodatkowo posiada związki chemiczne, określane jako alkaliczne sole glinu. Te substancje pozwalają zatrzymać wydzielanie potu i pozostawić skórę suchą na wiele godzin, praktycznie do momentu zmycia produktu. Jeśli używasz antyperspirantu codziennie, pamiętaj by zmyć go ze skóry wieczorem, przed położeniem się spać. 

Kiedy warto stosować antyperspirant?

Stosowanie antyperspirantu powinno być związane z sytuacjami, sprzyjającymi zwiększonej potliwości. Na co dzień zdecydowanie wystarczy dezodorant, który hamuje nieprzyjemny zapach potu. Antyperspirant warto stosować dla wyjątkowej skuteczności i suchości skóry pach, gdy zależy Ci na perfekcyjnej prezencji. 

Materiał zewnętrzny

Udostępnij