kra-kra.pl

Blog tematyczny o psach i kotach.

KotyPielęgnacja

Suchy szampon dla kota

Suchy szampon dla kota

Wiele osób decyduje się przygarnąć zwierzaka do swojego domu. Jest to oczywiście bardzo szlachetne zachowanie i przejaw troski o czworonożnych przyjaciół. Jak zadbać o kotka, by niczego mu nie zabrakło?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie są podstawy dbania o futrzaka
  • jak zadbać o czystą i pełną blasku sierść
  • jak dbać o futro naszego kota

Podstawy dbania o futrzaka

W schroniskach dla zwierząt znajduje się wiele bezdomnych, porzuconych kotów i psów. Już sama obecność człowieka bardzo pomaga takim stworzeniom. Warto jednak dowiedzieć się czegoś więcej na temat odpowiedniej opieki nad zwierzęciem, aby nieświadomie nie zrobić czegoś, co skrzywdzi psa lub kota. Warto czerpać wiedzę ze sprawdzonych źródeł, najlepiej z artykułów w mądrych czasopismach oraz od weterynarza. Takie źródła są najlepsze i najbardziej rzetelne. Co jakiś czas zwierzak powinien być zabrany na wizytę u weterynarza, który sprawdzi, czy czworonożny przyjaciel rozwija się prawidłowo. Nie wolno zapominać o szczepieniach, ponieważ zaniedbanie szczepień może prowadzić do bardzo poważnych powikłań. Warto więc być w kontakcie z lekarzem, by o wszystkim pamiętać. Jaki suchy szampon dla kota wybrać tak, aby nasz pupil był zadowolony.

suchy szampon dla kota

Czysta i pełna blasku sierść

Człowiek codziennie powinien brać prysznic lub wykąpać się w wannie. To podstawa jeśli chodzi o higienę osobistą. O higienę zwierzęcia również trzeba zadbać. Mycie kota metodą tradycyjną, to znaczy z użyciem wody i środka myjącego może być dość problematyczne. Absolutnie nie wolno stosować tych samych kosmetyków, które przeznaczone są dla ludzi! W ten sposób można podrażnić skórę zwierzęcia. Trzeba więc kupić specjalne kosmetyki w sklepie z artykułami dla zwierząt. Suchy szampon dla kota sprawdzi się doskonale, ponieważ większość kotów bardzo źle znosi kontakt z wodą. Koty to zwierzęta, które mają sierść. Po jakimś czasie, jeśli opiekun nie będzie dbał o higienę, pojawi się nieprzyjemny zapach. Sierść trzeba też oczyścić z brudu i pyłu. Mycie kotka za pomocą suchego szamponu można zamienić w zabawę i połączyć z przytuleniem i pieszczotami. Dzięki temu szampon dla kota nie będzie budził negatywnych skojarzeń. Zresztą producenci takich kosmetyków dbają o to, by zapewnić odpowiednią konsystencję i zapach.

Zadbane kocie futro – suchy szampon dla kota

Szampon dla kota powinien być odpowiedni dla bardzo delikatnej skóry zwierzęcia. Świetnie, jeśli jest oznaczony jako hipoalergiczny. Kotek, tak samo jak człowiek, cierpi, jeśli kosmetyk szczypie w oczy. Szampon dla kota nie jest produktem bardzo drogim. Można zakupić go w wielu miejscach, w korzystnej cenie. Warto poradzić się weterynarza, który środek będzie najlepszy. Na wygląd sierści ma wpływ nie tylko jej bezpośrednia pielęgnacja, ale także spożywane przez zwierzaka posiłki. Warto zadbać, by jedzenie było zbilansowane, bogate w witaminy, pełne składników odżywczych. W sklepach można kupić lepsze i gorsze karmy. Warto dowiedzieć się, czego dokładnie potrzebuje kot na danym etapie życia. Inaczej powinna wyglądać dieta małego kotka, który dopiero przyszedł na świat, a inaczej dieta kociego seniora, który nie może już jeść pewnych dań, ponieważ są dla niego zbyt ciężkostrawne. Mruczenie kota to najlepsza nagroda dla opiekuna.

Udostępnij