kra-kra.pl

Blog tematyczny o psach i kotach.

Koty

Jak nauczyć kota korzystać z kuwety? Sprawdzone sposoby

Jak nauczyć kota korzystać z kuwety? Sprawdzone sposoby

Wiele osób zastanawia się, jak nauczyć kota korzystać z kuwety. Okazuje się, że umiejętność korzystania z kuwety powinna być podstawą. W praktyce nauka tej czynności nie musi być dla kota trudna bądź kłopotliwa do przyswojenia. Istnieją sprawdzone sposoby na to, żeby szybko nauczyć kotka korzystania z kuwety.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak wygląda nauka korzystania z kuwety
  • dlaczego ważny jest dobór dobrej kuwety
  • jak nauczyć kota korzystać z kuwety

Nauka korzystania z kociej kuwety

Nowy kociak bądź dorosły kot w mieszkaniu to chwile pełne emocji dla wszystkich domowników, a także dla samego zwierzęcia. Warto wiedzieć, że zabawy i zapoznanie go z nowym otoczeniem mogą być sporą frajdą. Jak się okazuje, nauka dobrych manier jest pierwszym krokiem w celu zapewnienia mu komfortowych warunków w nowym otoczeniu. Istnieje pięć sposobów, dzięki którym proces nauki korzystania z kuwety przebiegnie bezstresowo dla wszystkich, także dla pupila. Na samym początku trzeba wybrać właściwą kuwetę. W przypadku, gdy nie wiadomo, jak nauczyć kota korzystać z kuwety, warto na samym początku dowiedzieć się, czym kierują się te inteligentne stworzenia. Warto wiedzieć o tym, że koty instynktownie poszukują piaszczystych miejsc do załatwienia swych potrzeb. Można też zachęcić je do korzystania z kuwety wysypanej żwirkiem w paru praktycznych krokach. Okazuje się, że według kocich behawiorystów bardzo dużo właścicieli kupuje zbyt małe kuwety dla swych kotków. Przede wszystkim powinna ona być co najmniej półtora raza dłuższa od kota, nie licząc przy tym ogona.

Dobór odpowiedniej kuwety dla kotka

Bardzo istotny jest też kształt kuwety. U starszych kotów nierzadko występują stany zapalne, tj. zapalenie stawów mogące znacznie utrudnić wchodzenie do kuwety o wyższych progach. Dlatego dobrym pomysłem będzie zamiana kuwety na wersję o niższych ściankach. Pewne koty denerwują się, korzystając z kuwety zabudowanej bądź krytej. Nawet kiedy kot ma problemy z nauką korzystania z kuwety, rozwiązanie może być bardzo łatwe – trzeba tylko zakupić inny model. Istotne jest też dobranie odpowiedniego żwirku. Warto eksperymentować z jego rodzajami. Celem jest to, żeby sprawdzić, który najlepiej odpowiada kotkowi.

jak nauczyć kota korzystać z kuwety

Jak nauczyć kota korzystania z kuwety?

Koty to zwierzęta, które są bardzo czyste i nie będą korzystały z kuwety, w której żwirek nie był wymieniany od dłuższego czasu. Dlatego najlepiej wyrzucić zbrylone grudki żwirku raz na dobę. Natomiast co 7 dni trzeba wyrzucać cały żwirek oraz czyścić kuwetę przy zastosowaniu łagodnych środków dezynfekujących. Należy ją też dokładnie wypłukać oraz wymienić żwirek na nowy. Okazuje się, że większość ekspertów jest zgodnych, że na każdego kota w mieszkaniu powinna przypadać jedna kuweta plus jedna dodatkowa, taka na wszelki wypadek. Warto wiedzieć o tym, że starsze koty mogą mieć nieco trudności z dotarciem do kuwety. Dlatego warto ustawić parę dodatkowych kocich toalet w całym mieszkaniu bądź domu, zęby nie narażać kotka na pokonywanie zbyt dużych odległości w celu załatwienia swej pilnej potrzeby. Dobrej jakości kuwetę można zakupić w wielu sklepach. Kot z pewnością szybko się nauczy z niej korzystać.

Udostępnij