Wątpliwości dotyczące tego, jak wiązać szalik do płaszcza damskiego ma wiele kobiet. Panie mogą w tym wypadku decydować się na kilka rozwiązań, w tym choćby węzeł paryski czy tak zwany warkocz.
Jaki szalik warto zestawiać z płaszczem damskim?
Gładki szalik w jasnych barwach to absolutny „must have”, który powinien znaleźć się w każdej kobiecej szafie. Jest on dodatkiem bardzo uniwersalnym, który z powodzeniem może być zestawiany zarówno z jasnymi, jak i z ciemnymi płaszczami. Pasuje do płaszczy gładkich oraz okryć wierzchnich uszytych z tkaniny w kratę lub cechujących się wyrazistym wzorem. Poza tym kobiety mogą decydować się na zakup szalików w intensywnych kolorach, które ze stonowanymi płaszczami tworzą ciekawe i kontrastowe zestawy. W tym wypadku warto rozważyć zakup szalika żółtego, zielonego czy czerwonego. Możliwości są niemal nieograniczone.
Zatem, jak wiązać szalik do płaszcza damskiego?
Ciekawą propozycją jest zestawienie szalika i paska. Szalik powinien być w tym wypadku zarzucony na ramiona, a jego końce powinny zwisać swobodnie wzdłuż ciała. Szal należy związać paskiem na wysokości bioder. Tego rodzaju proste wiązanie daje ciekawy efekt i może być z powodzeniem stosowane zarówno w przypadku płaszcza, jak i poncza lub swetra.
Jak wiązać szalik w węzeł paryski?
W celu zawiązania węzła szalik należy złożyć na pół, położyć go na karku, a następnie jego końce należy przeciągnąć przez powstałą pętle. Tego rodzaju wiązane jest nie tylko praktyczne, ale również bardzo efektowne. Może być z powodzeniem wykorzystywane zarówno w codziennych, jak i bardziej oficjalnych stylizacjach.
Jak wiązać szalik w warkocz?
W celu zawiązania warkocza szal należy złożyć na pół, a następnie położyć na karku. Jego końce powinny być przeciągnięte przez powstałą pętlę. Pętla powinna znajdować się blisko linii ramion, musi być rozciągnięta, a końce szala powinny być przez nią po raz drugi przełożone. Czynności można powtarzać tworząc atrakcyjnie wyglądający warkocz.
Jakie są inne propozycje na efektowne wiązanie szalika?
Szalik może być wiązany w sposób, który daje efekt trójkątnej chusty. Aby zawiązać w ten sposób szalik należy składać szal wzdłuż jego długiej krawędzi. W efekcie powstaje pas tkaniny, który należy położyć na karku, owinąć nim szyję, a następnie wysunąć fragment tkaniny w kierunku klatki piersiowej. Takie wiązanie skutecznie chroni klatkę piersiową przed chłodem i wiatrem oraz prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Szalik można również wiązać w sposób, który sprawia, że przypomina on kaptur. W celu osiągnięcia takiego efektu szal powinien być położony na głowie. Twarz musi być odkryta, a jeden koniec szala powinien być dłuższy niż drugi. Dłuższą częścią tkaniny należy owinąć szyję i związać ją z drugim końcem szala. Takie rozwiązane jest polecane szczególnie dla osób, które cenią sobie ciepło, a jednocześnie niechętnie noszą czapki w okresie jesieni i zimy. Warto wybierać w tym wypadku mięsiste i miłe w dotyku szale, które z powodzeniem można łączyć z jesiennymi i zimowymi kurtkami oraz płaszczami.