Producenci
Produkt dnia
Alfabet polski pisany ryty drewniany
Alfabet polski pisany ryty drewniany
336,00 zł
szt.

Alfabet polski pisany ryty drewniany

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 336,00 zł 336.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Chwila, kiedy dziecko wymawia pierwsze słowo, na zawsze zostaje w pamięci rodziców. Podobne emocje pojawiają się podczas próby pisania pierwszych wyrazów. Aby znacząco ułatwić dzieciom naukę pisania i czytania, stworzyliśmy drewniany alfabet do nauki czytania, pisania i liczenia. 

Drewniane litery i cyfry wygrawerowane na tabliczkach wprowadzą Twoje dziecko w magiczny świat wyrazów i znaków. Dzięki nim z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem będzie zdobywać nowe umiejętności. Dzięki tej zabawce edukacyjnej Twoje dziecko rozwinie zdolność pisania i czytania, pozna cyfry i znaki matematyczne, usprawni funkcje wzrokowe, rozwinie się w zakresie psychoruchowym, poprawi sprawności grafomotoryczne i manualne.

Alfabet i cyfry do nauki pisania, czytania i liczenia marki PILCH to wielozmysłowa metoda uczenia liter i cyfr, wspomaga rozwój psychoruchowy dziecka.

Uzupełnieniem do Alfabet polski pisany + cyfry jest ołówek drewniany.

Zawartość:

 • drewniana skrzynka do porządkowania alfabetu o wymiarach: 31,5 x 26 x 10,5 cm,
 • 88 sztuk wygrawerowanych tabliczek o wymiarach 11 x 13 cm, przedstawiających:
  • małe i duże litery pisane polskiego alfabetu (74 sztuki)
  • cyfry arabskie i kropkami oznaczające wartość cyfry (10 sztuk)
  • znaki matematyczne: minus (-) plus (+) równa się (=) znak mniejszości/większości (<>) (4 sztuki)

Autor

prof. zw. dr hab. Marta Bogdanowicz 

Psycholog – specjalista psychologii klinicznej dziecka.

Autorka Metody Dobrego Startu i zabaw wczesnodziecięcych tzw. dziecięcych masażyków. Wydała około 400 publikacji z zakresu psychologii klinicznej dziecka, w tym ok. 30 książek naukowych i popularnonaukowych, opracowała we współautorstwie kilkadziesiąt narzędzi do diagnozy ryzyka dysleksji i dysleksji rozwojowej oraz pomocy do terapii. Przygotowała scenariusze filmów dydaktycznych m. in. do Metody Dobrego Startu i Metody Ruchu Rozwijającego V. Sherborne).

Dlaczego warto kupić Alfabet polski pisany + cyfry do nauki pisania marki PILCH:

 1. szybka i sprawniejsza nauka prawidłowego pisania i czytania Twojego dziecka

  Drewniane tabliczki posiadają specjalne wyżłobienia, dostosowane do opuszka dziecka, dzięki czemu nasze dziecko może uczyć się kształtu litery bezpośrednio na drewnianej tabliczce.
 2. dostosowane do nauki prawidłowych wzorów liter i cyfr, znaków matematycznych

  Symbole liter, znaków matematycznych są zgodne z nauką pisania w szkole podstawowej. Przez co dziecko zapozna się z prawidłowymi symbolami liter dużych i małych oraz z cyframi i znakami matematycznymi co przyspieszy naukę pisania i czytania w szkole podstawowej.
 3. stworzone przez specjalistów psycholog prof. Martę Bogdanowicz

  Autorka Metody Dobrego Startu i zabaw wczesnodziecięcych tzw. dziecięcych masażyków. Wydała około 400 publikacji z zakresu psychologii klinicznej dziecka, w tym ok. 30 książek naukowych i popularnonaukowych, opracowała we współautorstwie kilkadziesiąt narzędzi do diagnozy ryzyka dysleksji i dysleksji rozwojowej oraz pomocy do terapii. Przygotowała scenariusze filmów dydaktycznych m. in. do Metody Dobrego Startu i Metody Ruchu Rozwijającego V. Sherborne).

 

 1. zagwarantuj swojemu dziecku lepszy start w szkole podstawowej

  Alfabet i cyfry do nauki pisania, czytania i liczenia marki PILCH został stworzony przy udziale prof. Marty Bogdanowicz, która jest autorką Metody Dobrego Startu.

Metoda Dobrego Startu (MDS) Marty Bogdanowicz należy do metod wspomagania rozwoju psychomotorycznego, edukacji i terapii, angażujących uczenie się wielozmysłowe: wzrokowo – słuchowo – dotykowo – kinestetyczno – ruchowe oraz funkcje językowe i wykonawcze. Jej celem jest kształtowanie mowy, przygotowanie dzieci do nauki czytania i pisania, uczenie rysowania, poznawanie liter i cyfr.

 1. nauka pisania cyfr połączona z nauką znaczenia cyfry

  W zestawie pomocy znajdują się przestrzenne cyfry. Są one wyżłobione na płytkach wraz z kropkami usytuowanymi po lewej stronie u dołu, których liczba odpowiada danej cyfrze. Kropki te stanowią ważną informację o położeniu cyfry w przestrzeni. Dzięki temu dzieci nie mylą cyfry 6 i 9 oraz usytuowania cyfry 3. Ponadto dotykając kolejno kropek – wgłębień, mogą je policzyć i w ten sposób ustalić liczbę, której symbol – cyfra, znajduje się na deseczce.

 

 1. nauka poprzez zmysły: wzrok, dotyk i ruch

  Przestrzenne litery umożliwiają wielozmysłowe uczenie się liter polskiego alfabetu. Dziecko nie tylko widzi określoną literę, gdy ogląda ją z różnych stron, lecz także: słyszy wypowiadaną głoskę, którą ona reprezentuje. Jeśli powtarza tę głoskę, to zapamiętuje ją nie tylko słuchem, lecz także ruchem i dotykiem - odczuciami z aparatu artykulacyjnego. Jednocześnie może też daną literę poczuć dotykiem i ruchem, gdy weźmie do ręki deseczkę z wyrzeźbioną w niej literą, „pisze ją” przesuwając palec w wyżłobieniu w kształcie litery. Poznaje literę, porównując ją z innymi literami podobnymi i odmiennymi. Dzięki temu litera – znak abstrakcyjny głoski, staje się dla dziecka czymś konkretnym i łatwiej jest ją zapamiętać. Łączy literę z głoską, którą reprezentuje – gdy jednocześnie wymawia głoskę i „pisze” literę palcem. Zapamiętuje ją wielozmysłowo: wzrokiem, dotykiem oraz ruchem.
 2. nauka prostych działań matematycznych

  Wprowadzenie podstawowych znaków arytmetycznych, takich jak „+”,

„-”,„=”, „<” pozwala na posługiwanie się liczbami i ich symbolami – cyframi oraz

wykonywanie najprostszych działań arytmetycznych w obrębie pierwszej

dziesiątki.

 1. książeczka z zestawem ćwiczeń do nauki pisania, czytania i liczenia Twojego dziecka

  W książeczce opracowanej przez prof. Martę Bogdanowicz znajduje się opis i zastosowanie Alfabetu i cyfry do nauki pisania, czytania i liczenia marki PILCH. Książeczka posiada dziewięć propozycji zabaw z przestrzennymi literami, etapy tworzenia wyrazów, podział na wyrazy jednosylabowe, dwusylabowe i trzysylabowe. Objaśnienie do czego służą przestrzenne cyfry oraz znaki matematyczne.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Inni klienci kupili również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl