kra-kra.pl

Blog tematyczny o psach i kotach.

Psy

Jakie zalety mają gryzaki dla psów?

Jakie zalety mają gryzaki dla psów?

Właściciel psa, który jest świadomy oraz odpowiedzialny systematycznie dba o rozwój oraz zdrowie swojego pupila. Chodzi tutaj głównie o zapewnienie dostępu do weterynarza oraz zakup najważniejszych do codziennego funkcjonowania produktów takich, jak karma, zabawki, miski, czy akcesoria oraz przysmaki i gryzaki. W tym artykule przedstawimy rodzaje oraz zalety gryzaków dla psów.

Jakie są rodzaje gryzaków dla psów?

W dzisiejszych czasach oferta rynku zoologicznego stale się poszerza. Wiąże się to z szeroką dostępnością gryzaków dla psów. Co więcej, właściciele czworonogów mogą kupić gryzaki dla psa odpowiednio dobrane pod rasę, wielkość oraz zdrowie swojego psa. W sklepach zoologicznych są gryzaki o różnych kształtach, wielkościach oraz składach (w przypadku naturalnych produktów). Najlepszymi gryzakami są te, które są naturalne, ale w celach zabawowych warto również nabyć kilka zabawek wykonanych ze sztucznych materiałów. To jaką ilość oraz jaki rodzaj gryzaków wybierze właściciel zależy głównie od potrzeb jego psa. Warto zwrócić uwagę na fakt, aby pamiętać, że niektóre czworonogi mogą mieć uczulenie na któryś ze składników gryzaka.

Gryzaki dla psa – sposób na nudę

Warto pamiętać, że gryzienie oraz żucie to jeden z najbardziej naturalnych psich instynktów. Co więcej, stworzenie warunków do kontynuowania tej zabawy ma bardzo korzystny wpływ na organizm czworonożnego przyjaciela. Mowa tutaj o korzyściach takich, jak; kojący wpływ, wyciszenie czy rozładowanie nagromadzonej energii i emocji. Co więcej, gryzaki to idealny pomysł dla psów, które z różnych przyczyn zostają same na dłużej w domu.

Gryzaki dla psa – sposób na wyciszenie się pupila

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że gryzaki pozwalają psu wyciszyć się, co niezwykle pozytywnie wpływa na psychikę pupila. Bowiem przeżuwanie pozwala rozładować napięcie mięśniowe oraz stanowi bezpieczną stymulację psychiczną. Można z tego wywnioskować, że gryzaki w postaci smaczków to idealny sposób, aby uspokoić psa lub odwrócić jego uwagę w sytuacjach stresowych lub nadmiernej ekscytacji.

Czy gryzaki dla psa to dobry sposób na swędzące dziąsła?

Każdy szczeniak niestety przechodzi przez okres wyrzynania się zębów. Wiele psów w tym okresie, aby doznać ulgi zaczyna gryźć wszystko co znajduje się w pobliżu. Jest to sytuacja, która denerwuje wielu właścicieli czworonogów. Aby zapobiec niepotrzebnym stratą warto nabyć naturalne oraz sztuczne gryzaki. Teraz już wiesz, dlaczego warto kupić swojemu czworonożnemu przyjacielowi gryzaki w formie przekąsek lub zabawek.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij