Amory, zaloty i podboje, czyli czyli niesamowite historie o rozmnażaniu w świecie przyrody Zobacz większe

Amory, zaloty i podboje, czyli czyli niesamowite historie o rozmnażaniu w świecie przyrody

Nowość

2 Przedmioty

42,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej Informacji

Amory, zaloty i podboje, czyli niesamowite historie o rozmnażaniu w świecie przyrody – opis wydawcy

Czy wiecie, skąd się biorą dzieci w świecie zwierząt i roślin? Organizmy żywe rozmnażają się na tyle różnych sposobów, że można dostać od tego zawrotu głowy!

Dlaczego modliszka odgryza na randce głowę swojemu partnerowi? Czy to prawda, że skarabeusz uwodzi wybrankę kulką kupy, a ślimak jest zarówno mamą jak i tatą? Czy bakterie też chodzą na randki? A jak randkują rośliny, skoro nie potrafią chodzić? Dlaczego para jeżozwierzów wzajemnie na siebie siusia? Kiedy i po co tata błazenek zamienia się w mamę? I dlaczego właściwie wrotki bdelloidalne nie potrzebują chłopaków? Z tej książki dowiecie się o fascynujących sposobach rozmnażania zwierząt i roślin... w lesie, na łące i pod wodą! 

Szymon Drobniak - dr biologii ewolucyjnej i zoologii. Zwycięzca międzynarodowego konkursu FameLab dla popularyzatorów nauki. Badał przyrodę w wielu miejscach na świecie: np. w kostarykańskiej dżungli czy w szwedzkiej tajdze arktycznej. Wykładał na uniwersytetach w Zurychu oraz w Uppsali, a obecnie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Współpracuje też z Uniwersytetem Nowej Południowej Walii w Sydney. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych oraz książki Co nas może zabić w mieście. Po godzinach występuje jako naukowy stand-uper. Kolekcjonuje stare książki przyrodnicze i polskie szkło barwione. 

Maria Łepkowska - graficzka i ilustratorka. Studiowała na warszawskiej ASP, wegetarianka. W wolnym czasie ogląda filmy z Davidem Attenborough i uprawia swój miejski ogródek.

Autor: Szymon Drobniak, Maria Łepkowska

Wydawnictwo: Babaryba

Rok wydania: 2018

Oprawa: twarda

Liczba stron: 140

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Amory, zaloty i podboje, czyli czyli niesamowite historie o rozmnażaniu w świecie przyrody

Amory, zaloty i podboje, czyli czyli niesamowite historie o rozmnażaniu w świecie przyrody

Napisz opinię

Akcesoria