• Pierwsza grzechotka - uczę się chwytać

Pomoce Montessori dostosowane są do poziomu mojego mózgu, który jest malutki, ale rozwija się w ekspresowym tempie. Dla Was dorosłych może się to wydawać dziwaczne, ale kształt zabawki jest bardzo ważny, ponieważ to właśnie dotykiem niemowlęta poznają świat.

30.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 12.5
Kurier InPost 15.5
Kurier 17
Kurier (Pobranie) 21
Dostępność Mało
Waga 0.25 kg

Zamówienie telefoniczne: 600040666

Zostaw telefon

Co ćwiczę z tą pomocą?

  1. rozwijam chwyt i pracę palców, przekładanie z ręki do ręki (motoryka mała)
  2. ściskam, żuję, wkładam do buzi, słyszę dźwięki (sensoryka)
  3. koncentruję się, koordynuję ruchy ręki i oka (inteligencja)

Grzechotka potocznie zwana sztangą jest zabawką, której kształt został pomyślany tak, by dać mi dokładnie tyle bodźców, ile potrzebuje mój trzymiesięczny mózg.

Jeśli kształt będzie zbyt trudny do „obłapienia” rozwijającymi się rączkami, podanie zabawki będzie mijać się z celem. Nie dostanę niczego, co jest mi potrzebne – ani zabawy ani nauki. A w najgorszym przypadku mogę dostać zbyt dużo bodźców i przeciążyć swoje delikatne zwoje mózgowe. Na wszystko to macie wpływ Wy – rodzice.

Jak będę pracować z tą pomocą?

Najpierw będę próbować złapać kule, bo idealnie wpasowują się w moje małe dłonie, które nie potrafią jeszcze dokładnie chwytać. Potem zacznę łapać sztangę grzechotki, co jest dla mnie trudniejszym ćwiczeniem.

Kolejny poziom trudności to nauka sprawczości – najpierw bezwiednie potrząsam grzechotką, a następnie zaczynam dostrzegać związek przyczynowo-skutkowy: gdy potrząsnę grzechotką, pierścienie wydadzą dźwięk. Eureka! To sprawka moich rączek!

Jestem gotowy na kolejną sensoryczną przygodę!

WIEK: od 3 miesiąca

Grzechotka wyprodukowana w Polsce – kupując ten produkt wspierasz małą lokalną firmę!

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie