• Magiczny trójkąt matematyczny plus 200 kart pracy

69.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 12.5
Kurier InPost 15.5
Kurier 17
Kurier (Pobranie) 21
Dostępność Mało
Waga 0.45 kg

Zamówienie telefoniczne: 600040666

Zostaw telefon

Magiczny Trójkąt Matematyczny. 200 kart pracy – opis wydawcy

Magiczny Trójkąt Matematyczny to okrągła, drewniana podstawa z sześcioma wgłębieniami z jednej (Mały Trójkąt) i dziesięcioma wgłębieniami z drugiej strony (Duży Trójkąt). W komplecie znajduje się 10 krążków dwustronnie oznaczonych liczbami od 1 do 10 (w kolorze czerwonym i niebieskim) oraz dwie książeczki z kartami pracy do Małego i Dużego Trójkąta, łącznie 200 zadań.

Zaletą Magicznego Trójkąta Matematycznego jest możliwość dokonywania obliczeń w pamięci, dowolnego manipulowania krążkami, dobierania różnych wartości, a nawet stosowania „metody prób i błędów”. Taki sam układ krążków może być zastosowany do uzyskania innego wyniku. Obserwując liczby w różnych układach geometrycznych można odkryć jednakową sumę liczb aż 14 razy (duży trójkąt)!

Dlaczego Magiczny Trójkąt Matematyczny?

Jest pomocną w nauce matematyki łamigłówką, która łączy w sobie naukę i zabawę. Stanowi wartościowe uzupełnienie w utrwalaniu umiejętności rachunkowych:

- dodawania i odejmowania w zakresie 25

- rozkładania liczb na składniki (dwa i więcej)

- dopełniania do 10, 20 oraz żądanej liczby

- porównywania różnicowego.

Podstawowy zakres dodawania i odejmowania do 25 można rozszerzyć do 250 lub 2500, dodając w pamięci jedno lub dwa zera. Po dokonaniu właściwych obliczeń można też poszukać odpowiedzi na pytania typu: jakie wyniki są możliwe przy danym układzie wartości, jak jest możliwa najmniejsza i największa suma boków, dlaczego dana liczba nie może być wynikiem?

Jak się bawić z Magicznym Trójkątem Matematycznym?

Drewnianą podstawę, sześcioma wgłębieniami (mały trójkąt) lub dziesięcioma wgłębieniami (duży trójkąt) połóż do góry i wyjmij wszystkie klocki. Następnie wybierz kartę z zadaniem.

Włóż we wgłębienia podstawy Trójkąta podane w zadaniach klocki w kolorze czerwonym i nie zmieniaj ich położenia w trakcie zabawy.

Zadanie polega na uzupełnieniu wolnych miejsc klockami w kolorze niebieskim tak, aby suma cyfr na każdym boku trójkąta była równa.

Zestaw zawiera Magiczny Trójkąt Matematyczny oraz 200 kart pracy w formie 2 książeczek.

Magiczny Trójkąt Matematyczny może być stosowany jako materiał wspomagający w nauce matematyki w początkowych klasach szkoły podstawowej, a w przypadku uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych również w klasach starszych. Znajdzie zastosowanie na zajęciach wyrównawczych; przyda się w szkolnej świetlicy, a także w edukacji domowej. 

Dysponując kilkoma magicznymi trójkątami matematycznymi, można zaproponować dzieciom zawody matematyczne polegające na rozwiązaniu wybranego zadania w jak najkrótszym czasie lub na rozwiązaniu jak największej liczby zadań w określonym czasie.

Wydawnictwo Epideixis.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie